Data publikacji w serwisie: 23 stycznia 2023 r.

Zaproszenie na konferencję „Media a edukacja”

przekazuję zaproszenie od naszej koleżanki prof. Natalii Walter, które może zainteresować koordynatorów ds. e-learningu.

* * *

Serdecznie zapraszamy w dniach 20-21 kwietnia 2023 roku na naszą kolejną, dwunastą już, konferencję z cyklu „Media a edukacja”, tym razem pod hasłem „W służbie człowiekowi”. Tradycyjnie spotkamy się w gronie naukowców, nauczycieli i edukatorów z organizacji pozarządowych, by podzielić się wynikami badań, projektami i doświadczeniami na temat roli mediów w edukacji i dbania o dobrostan cyfrowy uczniów, nauczycieli i rodziców.

Prelegentów/naukowców pragniemy włączyć do dyskusji w następujących obszarach tematycznych:

• edukacyjne zastosowania mediów cyfrowych (w tym – otwarte zasoby edukacyjne, kształcenie zdalne),
  • kompetencje cyfrowe,
  • nowe wymiary zaangażowania społecznego i obywatelskiego (aktywność online),
  • dobrostan cyfrowy współczesnego człowieka,
  • sztuczna inteligencja i jej rola w edukacji,
  • rzecznictwo, popularyzacja nauki w mediach (science communication),
  • relacje interpersonalne i wspólnotowość w życiu młodych ludzi,
  • społeczna rola mediów cyfrowych (wspieranie, wspomaganie, towarzyszenie),
  • media cyfrowe w funkcjonowaniu osób przewlekle chorych,
  • media cyfrowe wspomagające osoby ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,
  • media a relacje w rodzinie i w grupie rówieśniczej,
  • metodologia badań nad edukacją medialną.

Konferencja będzie też znakomitą okazją do spotkania się w przestrzeni Ogrodu Botanicznego UAM oraz wspólnego biesiadowania podczas bankietu w Restauracji Dąbrowskiego 42.
Szczegółowe informacje wraz z formularzem zgłoszeniowym znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej oraz na Facebooku.

Zapraszam
Natalia Walter