1. Przejdź do Treść
  2. Przejdź do Menu główne

Data publikacji w serwisie: 18 marca 2020 r.

Biuro Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami ws. e-learningu

Szanowni Państwo, Drodzy Nauczyciele Akademiccy,

w związku z bieżącymi wyzwaniami zapewne wielu z Państwa zdecyduje się na prowadzenie zajęć w formie zdalnej. Na rynku istnieje wiele nowoczesnych narzędzi, które z pewnością pozwolą Państwu uatrakcyjnić ten proces.
Gorąco prosimy jednak, by w tym trudnym dla wszystkich czasie, uwzględnić także potrzeby studentek i studentów oraz doktorantek i doktorantów z niepełnosprawnościami, którzy być może uczestniczą w Państwa zajęciach. To bardzo ważne, by na zasadzie równości z innymi, mieli oni pełny dostęp do publikowanych przez Państwa materiałów.
Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkie trudności lub wcześniejsze błędy w plikach da się usunąć natychmiastowo, dlatego prosimy, by zachęcali Państwo studentów do zgłaszania wszelkich problemów z dostępnością materiałów do ich potrzeb, a nasi specjaliści pomogą Państwu je dostosować.

Wszelkie pytania w sprawie dostępności cyfrowej materiałów prosimy kierować do:

  • Henryk Lubawy: starszy specjalista ds. osób z niepełnosprawnością wzroku, e-mail henrykl@amu.edu.pl
  • Bartosz Zakrzewski: starszy specjalista ds. osób z niepełnosprawnością wzroku, e-mail bartosz@amu.edu.pl
  • Michał Ludowicz pomocnik administracyjny ds. adaptacji materiałów, e-mail miclud@amu.edu.pl

Jeżeli istnieje potrzeba zorganizowania wsparcia tłumacza języka migowego online lub opracowania napisów do filmów wykorzystywanych w webinarze, gorąco prosimy o zgłoszenie tego faktu do Biura Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami:
Dane kontaktowe:
bon@amu.edu.pl
arutz@amu.edu.pl
tel.: 618292055

Uprzejmie przypominamy także, że co roku Biuro Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami organizuje szkolenia dla kadry akademickiej z zakresu tworzenia dostępnych materiałów cyfrowych. O tegorocznej edycji szkolenia będziemy Państwa niezwłocznie informować w stosownym czasie.

W załączeniu przesyłamy:

  1. Kilka podstawowych zasad dostępnego e-learningu
  2. Instrukcja tworzenia dostępnych plików w programie Microsoft Word opracowana przez ekspertów ds. dostępności z Politechniki Wrocławskiej

W imieniu zespołu Biura Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami

Anna Rutz
Pełnomocniczka Rektora ds. Osób z Niepełnosprawnościami

Skip to content