Data publikacji w serwisie: 7 paźdzernika 2020 r.

Wymagania sprzętowe i systemowe dla Microsoft 365

w związku z powtarzającymi się pytaniami o konfigurację urządzeń wykorzystywanych do synchronicznych zajęć zdalnych przygotowaliśmy zalecenia Ośrodka Wsparcia Kształcenia na Odległość, które dotyczą wymagań sprzętowych i systemowych aplikacji Microsoft Office 365 dla instytucji edukacyjnych. Zestawienie sporządziliśmy głównie na podstawie naszych dotychczasowych doświadczeń z MS Teams, odnieśliśmy się również do oficjalnych zaleceń Microsoft.

Założyliśmy, że zalecenia OWKO będą pomocne przede wszystkim studentom naszej uczelni, ale uwzględniliśmy też wskazówki dla pracowników dydaktycznych prowadzących zajęcia on-line. Zdajemy sobie sprawę, że wielu osobom trudności mogą przysporzyć użyte przez nas techniczne terminy, mamy jednak nadzieję, iż zalecenia okażą się przydatne informatykom wspierającym Państwa naukę i pracę. W październiku dokument można pobrać w formacie PDF (modyfikacja 7.10.2020). Później aktualizowane zalecenie będą udostępniane w Intranecie UAM (po zalogowaniu) w formacie DOCX.

prof. UAM dr hab. Bogdan Hojdis

dyr. Ośrodka Wsparcia Kształcenia na Odległość